Registrujte se na online vysílání:

JAK SE VYVAROVAT 10 CHYBÁM,

kterými se kazí dětem angličtina

27. 09. 2023 v 20:00

Proč se registrovat?

Všichni máme zažité mýty a programy, které používáme jen proto, že nám byly vtloukány do hlavy, ať již rodiči, pomocí médií a nebo ve škole. Mnoho rodičů tak dělá nevědomky chyby, přestože chtějí pro své děti to nejlepší.

V online vysílání, které bude trvat 55 minut, Vám ukážu nejčastějších 10 chyb, které dělají učitelé a rodiče, často v nejlepší víře, že tak pomáhají dětem v tom, aby se angličtinu naučily.

Tak schválně, kterou z těchto 10 chyb děláte právě Vy?

Ukážu Vám, jak se těmto chybám vyvarovat a hlavně, jak jinak a lépe podpořit děti při učení.

 

Jako rodiče chcete dát svým dětem to nejlepší. Chcete, aby byly zdravé, šťastné, a radujete z každého jejich úspěchu. A také si možná přejete, aby to v budoucnu měly snažší než vy sami. Aby se netrápily tím, co si o nich myslí druzí, aby byly samy sebou, aby uměly říct ne a postavit se samy za sebe. A také jim jistě chcete dát dobré vzdělání, aby to pak v budoucnu měly snažší. Teď nemám úplně na mysli prestižní vysoké školy. Vy je totiž vzděláváte již doma sami. Od malička, krůček po krůčku a oni si z toho berou to, co vidí, slyší, ale také to, co vnímají podprahově.

Ve školách nás naučili, že máme být raději zticha, když neznáme odpověď.

Za špatnou odpověď je totiž špatná známka. A my nechceme mít špatné známky. Nebo by se nám mohl někdo smát a to také nechceme. Tak raději mlčíme.

Je to škoda, protože právě tím, že zkoušíme přijít na správnou odpověď, se učíme. Trvale. V hlavě nám to zůstane napořád, protože tím, že jsme se poučili, vzniká v mozku úplně jiná paměťová stopa, než když se učíme něco jen tak nazpaměť kvůli písemce.

Mnoho rodičů se bojí na své děti mluvit anglicky, protože si myslí, že nejsou dost dobří.

Že jejich angličtina je špatná. Že neumí pořádně gramatiku a že by tím mohli svým dětem akorát uškodit. Není to pravda a právě tohle je jedna z chyb, kterou mnoho lidí dělá, aniž by si to uvědomovali.

Chybou je to hned ze dvou důvodů. My tím totiž (podprahově) učíme dítě,  že když něco nedělá úplně perfektně, raději se nemá vůbec neprojevovat. Tenhle přístup si odnáší často už ze školy. Když jsou zticha, tak tím přece nic nezkazí. Určitě nechcete, aby pak vaše děti přistupovaly takhle i k životu.

Kdyby se totiž s tímto přístupem už děti rodily, nikdy nezačnou zkoušet chodit ani mluvit, protože na začátku to rozhodně dokonalé není.

Druhým důvodem je mýtus, že když nemluvíte perfektně gramaticky nebo máte český přízvuk, dítě by to mohlo od vás odposlouchat.

Není to úplně pravda, protože fakt, že neumíte perfektně jazyk, není vůbec na překážku. Gramatiku se doučí ve škole, v kurzech nebo samo později. Jsem přesvědčena o tom, že na něj nemluvíte ani perfektně česky, co se týče gramatických jevů. A přízvuk má možnost slyšet i jinde. Ve filmech, v písničkách, v zahraničí, od rodilých mluvčích u nás nebo v cizině.

Svým dětem můžete pomoct tím, že je podpoříte. 

Český přízvuk dítěti konkrétně Vy nepředáte.

Každý národ má svůj typický přízvuk i svoje typické chyby (pokud se tedy nezačnou učit cizí jazyk už jako malé děti). Podle toho také snadno poznáme, odkud člověk je.

Stejně tak se liší přízvuky rodilých mluvčích, podle toho, odkud pochází. 

Pokud se dítě začne učit v raném věku a obklopíte ho angličtinou, svůj přízvuk mu nepředáte. Výzkumy a praxe odhalily, že je úplně jedno, když Vaše angličtina není dokonalá, protože Vaše dítě tím nezkazíte.

Dítě totiž vnímá nejen Vás. Nasává do sebe angličtinu, kterou slyší v televizi, v rádiu z písniček, od turistů, když cestujete. Bylo zjištěno a potvrzeno na nesčetných případech, že americké děti, které měly asijské chůvy (které je hlídaly celé dny), mluvily a mluví krásnou americkou angličtinou (a ne angličtinou s asijským přízvukem). Také britské matky, které porodily v Americe, mají děti, které mluví s americkým přízvukem, ne britským.

10 CHYB, o kterých musíte vědět!

Přihlašte se na online vysílání a zjistíte, které jsou právě ty nejčastější chyby, kterých se většina dospělých dopouští. Důležité je dodržet několik pravidel a o těch se dozvíte na této přednášce.

Celé vysílání je ZDARMA.

Co se na vysílání dozvíte?

 • 10 nejčastějších chyb
  Postupně projdeme jednu chybu za druhou, ukážeme si jejich příklady. Schválně, ve které se najdete 🙂
 • Názorné příklady
  Uvidíte názorné příklady toho, jak to můžete dělat jinak. Buď je můžete převzít tak, jak jsou a nebo si je poupravit tak, aby nejlépe sloužily Vašim potřebám.
 • Tipy
  Dáme Vám tipy, jak chyby nedělat a jak naopak děti podpořit.
 • Bonus
  Pro ty, kteří se zúčastní online vysílání máme připravený ještě bonus, který budeme posílat po skončení přednášky.
 • Dárek
  Překvapení na konec - dárek v hodnotě 500 Kč, takže vydržte do konce.

Vysílání vede Mgr. Martina Vokurková Chocová

která o sobě říká:

Jsem lektorka angličtiny a zárověň rebel, který učí jinak, než v klasických školách (již 20+ let). Před 10 lety jsem založila Open English a dala vzniknout několika projektům, mezi než se řadí i online kurz CoolBeans®.

Jsem mámou 3 úžasným dětem (9 letého kluka a dvouletých neposedných dvojčat), které mě každodenně školí nejvíce v trpělivosti a na nichž s velkým úspěchem a úžasnými výsledky "testuji" své metody v učení angličtiny hrou.

Taky jsem žena, která se nevzdává při prvních, druhých, ani třetích nezdarech a jdu životem svojí vlastní cestou. Miluji hudbu, která mi pomáhá přežít těžké chvíle a přináší radost do života. A jsem nadšená spisovatelka příběhů, povídek a článků pro vlastní potěšení a inspiraci druhým. Prožila jsem mnoho šíleného, abych se naučila vážit si maličkostí každodenního života.

Angličtina mě provází celým životem. Nesnášela se učit věci nazpaměť, a právě proto teď učím jinak, než se učí v typických státních školách.

S nadšením pomáhám dětem i dospělým s tím, jak se přestat bát mluvit, jak správně vyslovovat (třeba právě proto, aby vám v cizině rozuměli) a ukazuji cestu, jak se můžete naučit přirozeně, zábavně a hlavně napořád.

Mgr. Martina Vokurková Chocová

Angličtina nemusí být dřina. Může to být legrace, zábava a přitom se naučíte tak, že už to budete mít v hlavě napořád. Otevřete budoucnost svým dětem a užívejte si to s nimi.

Zadejte svůj e-mail a

zajistěte si místo na online vysílání

Toto je online přednáška, kde Vás seznámíme s 10 nejčastějšími chybami, které dělají učitelé při tom, když učí děti angličtinu a rodiče při tom, když chtějí svým dětem doma pomoci. Ve většině případů je to samozřejmě z nevědomosti, protože mýty o učení jsou pořád ještě hodně hluboko zakořeněné.

Na vysílání Vám ukážeme, jak se chybám vyvarovat. Uvidíte praktické ukázky, jak na to a předámě Vám jednoduché a jasné tipy, jak děti podpořit.