Seznam filmů a seriálů pro angličtinu dětí

Pod seznamem najdete návod, jak je dětem pouštět.

Máte koukat s titulky, nebo bez nich?

Nejprve bych začala s filmem nebo seriálem, který dítě miluje a zná tak, že by ho mohlo dabovat.

Bude tak méně protestovat, že film slyší v jiné řeči. Děti jsou také jenom lidé a protože jsme od přírody lidé líní a chceme si vše usnadnit, fakt, že nebudeme něčemu rozumět, se nám nelíbí. Připravte se tedy na protesty a loudění o přepnutí do češtiny. Tady musíte být neoblomní.

U nás pomáhá věta: "Když se Ti to nelíbí, tak to vypneme a jdeme dělat něco jného." Může to znít krutě, ale nebojte, zvyknou si rychle.

Když si dítě zvykne, že s češtinou má tady prostě smůlu, můžete začít pouštět i další seriály a filmy, u kterých Vaše ratolest nezná každé slovo. Buďte však opatrní, raději pořád něco, co dítě zná. 

  • Pokud dítě film nezná a je malé nebo anglicky ještě moc neumí, nejdřív se podívejte společně na českou verzi.
  • Poté si pusťte film v angličtině bez titulků.

Proč bez titulků?

Většina z nás má problém z porozuměním. Neumíme pořádně poslouchat. Pokud chcete natrénovat poslech, je potřeba koukat bez titulků.

Když si titulky pustíte (mám na mysli titulky anglické, ne české), učíte se podvědomě, jak se slova píší a rozšiřujete si slovní zásobu. To je také fajn, nicméně je potřeba si uvědomit, čeho chci dosáhnout.

České titulky nedoporučuji vůbec, protože se nejen nesoustředíte na film (dítě ještě méně, protože čte pomaleji nebo vůbec), ale ještě se mozek soustředí na česká slova a angličtinu tolik nevnímá.


Pokud chcete využít další pracovní listy z modulu OUTSIDE, ANIMALS, BODY nebo HALLOWEEN, zahrát si různé hry s kartičkami, zazpívat spoustu písniček a naučit děti angličtinu hrou, tak se podívejte na náš celý kurz >>


  • Sdílejte balíček s přáteli na Facebooku!